ПОЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ М.НЕТІШИН

Троценко Олексій Іванович

Перший директор ХАЕС – з 1977 по 1986 рр.

Ветеран Великої Вітчизняної війни

Народився 22 липня 1927р. у с.Андрієво Житомирської області. У 1941 році закінчив 7-й клас Учнівської середньої школи, що в Львівській області. У сімнадцятирічному віці став добровільним піхотинцем та пішов на фронт. Після закінчення війни служив у військово - повітряних силах Північної групи Радянських військ у Польщі, а в 1952 році отримав звання сержанта. Був нагороджений орденом „Вітчизняної війни” ІІ ступеня і медаллю „За перемогу над Німеччиною”.

Свою кар’єру енергетика починав помічником машиніста котла на Дніпровській ДРЕС у 1960 році. Потім робота на Запорізькій ДРЕС - головного інженера, заступника директора. У 1970 році Олексій Іванович заочно закінчив Московський інженерно – економічний інститут.

У 1977 році Міністерством енергетики Троценка О.І. було призначено директором Хмельницької АЕС. Він починав будувати ХАЕС, присвятив цій справі значну частину свого життя. На посаді директора працював до 1986 року. Під його керівництвом запрацював перший блок ХАЕС, розбудовувався Нетішин. А потім більше 13 років займав посаду директора підсобного господарства Хмельницької АЕС.

Саме Троценко О.І. має посвідчення №1 як почесний житель міста Нетішин.

Нагороджений орденами: „Знак Пошани”, Богдана Хмельницького, „За мужність ІІІ ст. та ін.

Помер 25 лютого 2014 року.


/Files/images/Рисунок1.png

Шеліванова Ганна Василівна

Голова міської організації ветеранів з 1993-2008 рр.

Ветеран Великої Вітчизняної війни

Народилася 30 червня 1924 року в с. Нетішині Славутського р-ну Хмельницької області.

Після закінчення школи два роки навчалась в Острозькому педучилищі. Коли розпочалась Велика Вітчизняна війна, і було окуповано Нетішин, Ганна Василівна працювала підпільною зв’язковою у партизан та виконувала певні доручення. З літа 1943 року перейшла в загін і стала розвідницею. Перше бойове хрещення – визволення Ізяслава (початок 1944 р.). Разом з партизанським з’єднанням звільняла Білорусію.

У травні 1944 року під Брестом партизанське з’єднання розформували, а Г.В.Шеліванову направили в штаб партизанського руху в м.Київ. Після видачі всіх необхідних документів її направили на роботу в Славутське райвно. Отримала призначення до рідної Нетішинської школи, де і зустріла свято Перемоги.

Громадське життя завжди йшло в парі з особистим. У школі очолювала профспілковий комітет, жіночу раду. Тридцять років головувала у товаристському суді місцевого колгоспу «Нове життя». А з 1993 року Ганна Василівна очолює міську ветеранську організацію.

Учасник партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни в Україні і в Білорусії. Інвалід Великої Вітчизняної війни. Нагороджена орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, «За мужність» ІІІ ступеня, «За заслуги» ІІІ ступеня, медалями «За відвагу», «Жукова», «60 років визволення Білорусі», «Ветеран праці», ювілейними медалями.

Померла 25 жовтня 2008 року.


/Files/images/Іvan_Gladunyak_Ya_znayi_scho_take_vtrata_1288757419.jpg

Гладуняк Іван Васильович

Перший міський голова м. Нетішина 1991-2002 рр.

Народився 15 травня 1959 року у с.Нижнє, Коломийського району Івано-Франківської області.

Має дві вищі освіти: у 1982 р. закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю "Теплові електричні станції", кваліфікація - інженер-теплоенергетик; у 1999 р. Київський університет ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю - правознавство, кваліфікація - спеціаліст права.

Іван Васильович – кандидат юридичних наук. У 2001 році захистив кандидатську дисертацію.

Трудову біографію розпочав у 1976 р. на Івано-Франківщині

робітником Коломийського виробничого об'єднання металовиробів "Прикарпаття".

З 1982 р. працює інженером, старшим інженером Запорізького виробничого енергетичного об'єднання "Дніпроенерго".

У 1986 р. Іван Гладуняк переїжджає до Нетішина та працює на ХАЕС - машиністом-обхідником турбінного обладнання АЕС, згодом

старшим інженером по експлуатації турбінного цеху, старшим інженером по управлінню турбіною Хмельницької АЕС. З 1990 р. - провідний інженер, начальник відділу зовнішніх зв'язків та інформації Хмельницької АЕС.

У 1991 році маючи 32 роки стає головою Нетішинської міської Ради, народних депутатів. З 1994 року - Нетішинський міський голова. На цій посаді він пропрацював більше одинадцяти років. Саме за його головування Нетішин перетворився на чудове сучасне місто. Яке стало економічним і соціальним центром Хмельницької області.

З 2002 р. - заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації. У 2005 році – голова обласної державної адміністрації.

З липня 2006 р.- по теперішній час - голова Хмельницької обласної ради.

Одружений. Виховує двох синів.


Шевцов Ігор Михайлович

Голова правління ВАТ „УБ ХАЕС” – з 1999-2006 рр.

Заслужений будівельник України

Народився 29 липня 1954 року у с.Димитрово Запорізької області. У 1980 році закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут, за спеціальністю інженер-будівельник.

Свою трудову діяльність розпочав у 1971 році арматурником Запорізького заводу залізобетонних конструкцій. З 1980 року працював у підрозділах тресту „Південьенергомонтаж” майстром, виконробом, начальником Чигиринського БМУ.

З грудня 1987 року працює на будівництві Хмельницької АЕС головним інженером, а з червня 1999 року – головою правління відкритого акціонерного товариства „Управління будівництва Хмельницької АЕС”. У цьому ж році закінчив „Міжрегіональну академію управління персоналом” і отримав кваліфікацію магістра економіки та управління трудовими ресурсами.

За введення в дію першого енергоблоку Запорізької АЕС нагороджений медаллю „За трудову відзнаку”.

У 2004 році присвоєно почесне звання „Заслужений будівельник України”.

Нагороджений „Орденом за заслуги ІІІ ступеня”. У 2005 році отримав звання Почесний громадянин міста Нетішина.

Переможець Міжнародного рейтингу „Золота Фортуна” у номінації „За вагомий внесок у справу розбудови України”(2006р.)

Помер 31 грудня 2006р.


/Files/images/trener12187215851.jpg

Штурбабін Валерій Вікторович

Заслужений тренерУкраїни

Народився 1 липня 1959 року у м.Баку (Азербайджан).

У 1976 році закінчив школу та вступив на педагогічний факультет до Азербайджанського державного інституту фізичної культури ім.С.М.Кірова, який закінчив у 1981 році.

Займатися спортом почав з 1970 року, а після закінчення вузу працює тренером з фехтування.

Майстер спорту СРСР з фехтування, заслужений тренер України з фехтування (2003р.) Старший тренер збірної команди України з фехтування (шабля).

Працював у Нетішинській КДЮСШ з 1991 по 2006 рік. Директор Нетішинської ДЮСШа у 2002-2003рр. За час роботи в школі підготував 11 майстрів спорту України, 3 майстри спорту України міжнародного класу, 4 заслужених майстри спорту України з фехтування. Підготував цілу плеяду чемпіонів і призерів чемпіонатів України, світу та Європи з фехтування. Після перемоги двох його вихованок на ХХІХ Олімпійських іграх в Пекіні йому було присвоєно звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

Заслужений тренер України з фехтування (2003), тренер Хмельницької області та України.

На даний час працює в обласній школі вищої спортивної майстерності.


/Files/images/zhovnir_olja.jpg

Жовнір Ольга Богданівна

Заслужений майстер спорту України з фехтування

Народилася 8 червня 1989 року в місті Нетішині Хмельницької області.

У 2005 році закінчила НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей» та вступила до Хмельницького Національного університету на спеціальність «Фізична реабілітація».

Фехтуванням займається з 2000 року.

У 2003 році виконала норматив майстра спорту України з фехтування.

Брала участь у багатьох змаганнях національного та міжнародного рівнів. Неодноразова переможниця і призерка чемпіонатів України, призерка чемпіонатів світу.

У 2007 році зайняла II місце на чемпіонаті Європи з фехтування у Празі. У цьому ж році Ольга Богданівна стала чемпіонкою світу в юніорському командному заліку, срібною призеркою Всесвітньої Універсіади.

У 2008 році завоювала золоту медаль на XXIX Олімпійських іграх, що проводились у Пекіні (Китай), у командному заліку з фехтування

/Files/images/pyndik.jpg

Пундик Галина Василівна

Заслужений майстер спорту України з фехтування

Народилася 7 листопада 1987 року в селі і Чотирбоки Хмельницької області.

У 2003 році закінчила Нетішинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 1 та у 2004 році вступила до Хмельницького Національного університету на спеціальність «Фізична реабілітація».

Від 1993 року займається фехтуванням у КДЮСШ ППО ВП «ХАЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом».

У 2003 році виконала норматив майстра спорту України з фехтування.

У 2006 році виконала норматив міжнародного майстра спорту.

У 2007 році Галина Василівна виконала норматив заслуженого майстра спорту У країни та вступила до лав Збройних Сил України.

Неодноразова переможниця і призерка чемпіонатів України, призерка чемпіонатів Європи, світу.

У 2008 році завоювала золоту медаль на XXIX Олімпійських іграх, що проводились у Пекіні (Китай), у командному заліку з фехтування.


/Files/images/kalnithenko.JPG

Кальніченко Петро Трохимович

заступник головного інженера управлінні капітального будівництва ВП «ХАЕС» ДП НАЕК «Енергоатом»

Народився 22 жовтня 1946 року в селі Завадівка Гайсинського району Вінницької області.

Від 1964 до 1967року навчався у Ржищівському будівельному технікуму, після закінчення закладу працював майстром Ладижинського міжколгоспбуду.

З 1970 до-1972 року працював на Ладижииській ГРЕС на посадах: майстер, старший виконроб, начальник дільниці.

У 1972 переходить на посаду старшого виконроба, начальника дільниці Управління будівництва Ярцевського ЧЛЗ (Росія, Смоленська область).

З 1975 до 1977 року перебував на посадах начальника Нововоронезької дільниці, начальника Прип'ятського будівельно-монтажного управління домобудівельного комбінату № 3 «Союзеиергожилстрой».

Від 1977 до 1980 року - начальник дільниці Управління будівництва Рівненської АЕС.

У Нетішині з 1980 року. Очолив роботу будівельно-монтажної дільниці БУ-2, а згодом БУ-3. Під його керівництвом було споруджено першу п’ятиповерхівку.

Від 1987 до 1989 року перебував на посадах начальника дільниці БУ-3 Хмельницької АЕС; старшого виконроба БМУ «Юженергомонтаж» Хмельницької АЕС, начальника Управління «Жилстрой» УБ Хмельницької АЕС, генерального директора «Укренергожилстрой», голови правління ВАТ «Енергожилстрой».

За період роботи будівельно-монтажної дільниці, якою керував Кальніченко, було споруджено більше сімдесяти відсотків житла у місті.

У 1991 році закінчив Український інститут інженерів водного господарства, спеціальність - «Інженер-гідромеханік».

Від 1998 року Петро Трохимович працює в управлінні капітального будівництва ВП «ХАЕО ДП НАЕК«Енергоатом» на посадах заступника головного інженера з якості, начальником відділу, заступником головного інженера.


/Files/images/_Z_zagiblim_u_ATO_Sergiyem_Karpenko_proschatimutsya_v_seredu_1_2014_07_15_08_32_06.jpg
Карпенко Сергій Миколайович ("Нельс")
10.10.1979 -12.07.2014
Боєць 24-го батальйону територіальної оборони
«Айдар», загинув під час АТО

Народився 10 жовтня 1979 р., м. Нетішин.

Брав активну участь в Революції Гідності, добровольцем вступив до батальйону спецпризначення “Айдар”, як справжній воїн до останнього захищав Україну.

Загинув 12 липня 2014 р., с. Жовте, Слов'яносербський район, Луганська область.

Обставини загибелі: 12 липня 2014 р. група "Каца" біля с. Жовте, Слов'яносербський район, Луганська область спустилась з висоти вниз, щоб пошукати місце, для встановлення секрету. Група була на чорній ниві, в машині було п'ять чоловік - "Нельс" за кермом, поруч "Кац" (командир групи). На задньому сидінні "Валькірія" та "Умар", і в багажнику з кулеметом сидів "Святозар". Внизу, в полі, вони спробували розвернутись і підірвались на фугасі, який було закладено в тому місті. За силою вибуху то скоріше була протитанкова міна, хоча були і версії про керований фугас. "Нельс" і "Кац" загинули одразу, "Умар" за декілька годин загинув у шпиталі, "Валькірію" і "Святозара" викинуло вибуховою хвилею.

На стіні загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 в грудні 2014 року встановлено пам`ятний знак випускнику цього закладу Сергієві Карпенку. Автор меморіальної дошки — скульптор Світлана Лелях-Бегутова. Брав активну участь в Революції Гідності, добровольцем вступив до батальйону спецпризначення “Айдар”, як справжній воїн до останнього захищав Україну.

Указом Президента України № 109/2015 від 26 лютого 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня

(посмертно).

Рішенням сімдесят другої сесії Нетішинської міської ради VI скликання від 30.04.2015 р. № 72/1763 присвоєно звання “Почесний громадянин міста Нетішина” (посмертно), за мужність і відвагу, виявлені при захисті Вітчизни.


Панащенко Микола Сергійович

Генеральний директор ВП «Хмельницька АЕС» ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».
Народився 31 грудня 1954 року у с. Октябрське Чунського району Іркутської області.
Закінчив Томський політехнічний інститут за спеціальністю фізико-енергетичні установки.
Свій трудовий шлях розпочав на посаді інженера теплофізичної лабораторії Рівненської АЕС, а за декілька років у 1981 очолив групу ядерної безпеки тієї ж лабораторії.
У період з 1986 по 1988 роки керував ядерно-фізичною лабораторією Рівненської АЕС, та невдовзі був призначений заступником головного інженера з питань ядерної безпеки і надійності.
З 2001 по 2004 роки працював заступником генерального директора Рівненської АЕС з питань безпеки.
З грудня 2004 року очолює колектив Хмельницької атомної електростанції.
За роки роботи нагороджений:
Орденом «За заслуги» III ступеня;
знаком «Відмінник енергетики України»;
відзнакою «За спорудження 4 блока Рівненської АЕС»,
Медаллю «За співпрацю з внутрішніми військами МВС України» та медаллю «За сприяння Збройним Силам України»;
нагрудним знаком «Заслужений працівник атомної енергетики «ДП «НАЕК «Енергоатом»;
відзнакою Президента України ювілейною медаллю «25 років незалежності України».
У 2009 році Панащенку М. С. присвоєно Почесне звання «Заслужений енергетик України».

Кiлькiсть переглядiв: 675

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.