/Files/images/resursi/nov_nadhodjennya/2016_rk/36924_55177.jpg Поле битви - Україна. Від "володарів степу" до "кіборгів": воєнна історія України від давнини до сьогодення [Текст] / Ін-т історії України НАН України ; авт. кол. Б.Черкас, О.Сокирко, А.Плахонін. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 350 с.
Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів. При цьому автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках. Які військові конфлікти відбувалися на українських теренах На чому тримаються українські воєнні традиції. Що треба згадати і відновити, про що нагадувати постійно. Що в нашій історії факти, а що — пропаганда. Сьогодні ці теми стали вкрай актуальними, і пропонована книжка може відповісти на чимало питань, які цікавлять і турбують кожного українця. (Володимир Вятрович, директор Українського інституту національної пам’яті)

/Files/images/resursi/nov_nadhodjennya/2016_rk/vtorgnennya-v-ukrayinu-khronika-rosijskoyi-agresiyi_daa.800x600w.jpg Вторгнення в Україну : Хроніка російської агресії [Текст] / Дмитро Тимчук, Юрій Карін, Костянтин Машовець, Вячеслав Гусаров; Група «Інформаційний супротив». – Київ, 2016. – 240с.

Ця книжка – результат дворічної роботи волонтерської розвідувально-інформаційної групи «Інформаційний спротив», ініціативи української громадської організації «Центр військово-політичних досліджень», яка, своєю чергою, вивчала проблему військової загрози Росії проти України ще з 2008 року, відразу після війни РФ проти Грузії. Глибоке розуміння суті подій, що відбувалися в Криму з кінця лютого 2014 року і на Донбасі з весни 2014-го, а також величезні масиви інформації, отриманої від мережі волонтерів-патріотів групи «Інформаційний спротив» вцих регіонах, дали можливість проаналізувати весь хід російської агресії проти України з моменту її розв’язання і до початку 2016року.

У книзі — чотири основні розділи: «Етапи російської агресії і тактика дій»; «Російсько-терористичні війська на Донбасі: структура, чисельність, озброєння»; «Зброя російської агресії на Донбасі»; «Особливості інформаційної війни Росії».


/Files/images/resursi/nov_nadhodjennya/2016_rk/35411_52813.jpg Каліновська О. Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО [Текст] / Каліновська О., Криштопа О., Назаренко Є. та ін. ; гол. ред. С.С Скляр. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 510 с.
  • «Руська вєсна»— масові заворушення на сході.
  • АТО. Квітень-серпень 2014. Перші успіхи української армії.
  • Іловайський котел. Мінські домовленості— 1.
  • Історія захисту Донецького аеропорту.
  • Війна і Мінськ. Міжнародні аспекти війни. Крихке перемир`я.

Згадати все. День за днем. Уже більш як п`ять сотень діб. Крім власне хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допоможе отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі. Тих журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози.
На момент написання цього тексту неоголошена війна триває...


/Files/images/resursi/nov_nadhodjennya/2016_rk/39230_59437.jpg Талан С. Повернутися дощем [Текст] : роман / Світлана Талан ; ред. Т.М.Віланова. - Харків: КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 448 с.


Продовження роману «Оголений нерв» від Золотого письменника України та фіналістки конкурсу «Коронація слова»! «Русская весна» закінчилась для Насті та її рідного міста, але гірким був присмак перемоги: сестра Ніна назавжди їде з ненависної їй України, донька Іванка та син Геник – непримиренні вороги, а чоловік – колишній. Та попереду в Насті нове кохання й нова надія… Попереду літо. Блокпости. Іловайськ. Смерть цього літа збиратиме щедрий врожай. А їй протистоятимуть жінки, разом з чоловіками наближаючи перемогу: на відстань простягненої руки з кавою для захисника у затишній кав’ярні, на кілометри волонтерських поїздок, на постріл зі снайперської гвинтівки.


/Files/images/resursi/nov_nadhodjennya/2016_rk/978-966-10-4541-4.jpg
Фіалко Н. Обірвана струна [Текст] : роман / Ніна Фіалко ; ред. І.Дем'янова. - Тернопіль : Богдан, 2016. - 352 с.

У новому романі тернопільська письменниця Ніна Фіалко висвітлює початок гібридної війни на сході України, в якій гинули її найкращі сини. Головний герой твору Михайло Гончарук — учасник Майдану, Революції Гідності, згодом — боєць добровольчого батальйону, який дивом вийшов з Іловайського «котла». Покалічений чоловік переживає важкий період психологічної реабілітації, коли чиновники не визнають його учасником АТО і вимагають від нього довідок від тих, хто вже у засвітах. На Майдані Михайло випадково зустрічається з «двійником», доля зводить їх і в найтяжчу хвилину, коли життя обох висить на волосині. Обмінюючись знаннями про особливості подібних людей, Сашко доводить, що їм доручена якась одна й та сама місія, і хто з них залишиться живим, той мусить її виконати. Михайло, вражений почутим, після повернення додому намагається доскіпатися до минулого своєї родини, щоб розгадати появу «двійника» в його житті, зрозуміти своє призначення на Землі. В основі твору — правдива історія, котра не залишить читачів байдужими.


/Files/images/resursi/nov_nadhodjennya/2016_rk/1_600.jpg Трофимович В. Любов на лінії вогню [Текст] / Васіліса Трофимович ; передм. О.Дриги; худож.-оформ. В.М.Карасик. - Харків : Фоліо, 2016. - 153 с.

«Любов на лінії вогню» – перша книга дніпровської письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань Васіліси Трофимович, яка понад півтора року провела в зоні бойових дій разом зі своїми героями. У збірнику молодої авторка сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття: щирість, патріотизм, віра в майбутнє України.


Книги про майдан

Материнська молитва. Українки— героям Майдану: Поезії / Автори передмовиТ. Череп-Пероганич,Ю. Пероганич. — Київ:Наш Формат, 2014. — 71 с.

/Files/images/nov_nadhodjennya/2016/Materins-ka-molitva--Ukrainki---geroyam-Maydanu_2 (2).jpg Ці твори написані саме матерями, сестрами, дружинами, доньками, нареченими тих, хто сьогодні захищає майбутнє України її народу – світле, справедливе, мирне майбутнє.

Спершу поезія була створена на Веб-порталі «Жінка-УКРАЇНКА» у жовтні 2013 року. В листопаді 2013 р., з розвитком подій в Україні, вірші присвячувалися подіям на Майдані. На порталі була виділена окрема рубрика «Слово – зброя» для того, аби показати велич і силу таланту української жінки, представити зразки творчості українки-берегині.

Пізніше автори порталу зрозуміли, що вірші повинні дійти до тих, кому вони присвячені, і дійти у друкованому вигляді.


Жадан С.В. Anarhy in the UKR + Луганський щоденник – Харків: Фоліо, 2015. – 223с.

/Files/images/nov_nadhodjennya/2016/6b0c405e_30e0_11e4_9708_00155d13641d_9c788786_30e0_11e4_9708_00155d13641d.resize1.jpeg

"Одного разу герой взяв квиток до Сватова та вирушив у мандрівку степами й місцями бойової слави батька Махна, шукаючи відповіді на питання, що не давали спокою. Що є свобода? Чи буває її забагато? Десять років по тому подорож до Донбасу зразка 2014-го стала за основу "Луганського щоденника". Тільки повітря цього разу вже було сповнене війною. Справжньою, а не згадками про неї..."

"Свободи небуває забагато. Просто замало буває нашого серця. Інашого розуму."Сергій Жадан


/Files/images/nov_nadhodjennya/2016/35284_52624.jpg Цаплієнко А. Книга змін. Історії з переднього краю: оповідання / пер. З рос. Куява Ж. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 254с.

У збірці оповідань відомого українського журналіста й письменника йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої пов'язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін - від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які трапляються з героями, видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитися виживати. Книга має всі шанси в майбутньому одним із літературних документів епохи, у якій нам випало жити.


Книги про АТО

/Files/images/nov_nadhodjennya/2016/3_2.jpg Лойко С.Аеропорт. Головна книга про війну, якої не повинно було бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали [Текст] : роман / Сергій Лойко. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. - 324 с.

У книзі кореспондента і фотокора Los Angeles Times у Москві Сергія Лойка скрупульозно описуються п'ять останніх днів 240-денної оборони Донецького аеропорту, які автор провів із його захисниками. Письменник відтворив відчайдушні, а часом відверто безрозсудні операції безстрашних «кіборгів», їх побут і задушевні бесіди в очікуванні атаки.

Оповідання час від часу переривається вставними новелами, в яких ідеться про інші епізоди війни, і спогадами головного героя − бувалого військового фотокореспондента Андрія. Він розмірковує про своє життя і про перебування в Україні. Андрій живе в США, куди багато років тому перебрався з Москви. Він приїжджає до Києва, щоб висвітлювати Євромайдан. Залишитися в країні після падіння режиму, а потім вирушити на воюючий Донбас Андрія спонукає не стільки робота, скільки романтичні стосунки з молодою дівчиною, які зав'язуються на барикадах Майдану.

«Аеропорт» — це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2016/kniga-ilovajsk-ukr-600x800.jpg Положій Є. В.Іловайськ[Текст] : розповіді про справжніх людей / Євген Положій. - Харків : Фоліо, 2015. – 377с.

Роман "Іловайськ" Євгена Положія, українського письменника, журналіста, громадського діяча та головного редактора газети "Панорама", – розповідь про війну без купюр та сантиментів.

Текст побудовано на реальних подіях – свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів "Донбас", "Дніпро-1", "Херсон", "Миротворець", 39-го ("Дніпро-2"), 40-го ("Кривбас"), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги. Поміж героїв, що мають реальних прототипів, – вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях – цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком.

Євген Положій писав роман одразу двома мовами: оповіді очевидців автор записував тією мовою, якою говорив респондент, відтак перекладав їх. Отож, книга має дві повноцінні авторські версії: українську та російську.

Незважаючи на документальний стрижень, "Іловайськ" не є результатом журналістських розслідувань та прагненням автора розкрити досі не з’ясовані факти щодо іловайської трагедії. Правда людського життя у романі вища за правду статистики. Його справжня мета – вшанувати загиблих в "Іловайському котлі", подарувати продовження їхнім життям – у слові, в пам’яті, у плині віків.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2016/Materins-ka-molitva--Ukrainki---geroyam-Maydanu_2 (2).jpg Вдовиченко Г Маріупольський процес[Текст] / Галина Вдовиченко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 288 с.

…Я бачив пекло, бо я був під Іловайськом. Усі мої побратими загинули, а то були люди зі щирого золота. Мене врятувала дівчина з-під Маріуполя, яка любила розмальовувати контурні карти й сидіти на черешні.

…Я не знаю, що він зі мною зробив, той полонений львів’янин, але я більше не бачу в ньому ворога. І мені хочеться радіти кожній хвилині, бо вона наближає нашу зустріч. Але чи буде ця зустріч, ніхто не знає...

Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка — чи є зараз гостріша суперечність? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…

Процес читання «Маріупольського процесу» був би легким (з огляду на стиль твору), якби не серйозність явищ, про які в ньому йдеться. Тому читачам може бути важко читати цю книгу, як важко буває читати звіти з фронту: за кожним рядком: страждання. Роман цей доповнює наші знання про війну і про українців на війні й породжує знання, що страждання минуть, а українці і Україна будуть.

З цими та іншими новими виданнями ви можете ознайомитись завітавши до центральної міської бібліотеки.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/39418_59886.800x600w.jpg

На бій за волю. Перемога через поразки. Україна у війнах і революціях 1914-1921 років [Текст] / А.Руккас, М.Ковальчук, А.Папакін, В.Лободаєв ; вступ. ст. К.Галушко; ред. О.О.Старова. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 352 с. : іл.

ЦМБ (1), МБ №3 (1), МБ №4 (1), МЮБ (1)

• Центральна рада таукраїнізація вросійській армії 1917-1918 роках
• Війни зРадянською Росією та Білою армією 1917-1919 років
• Повстанський рух вУкраїні 1918-1921 років
• Війна ЗУНР і УНР проти Польщі 1918-1919 років


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/500_56.jpg На бій за волю. Перемога через поразки. Україна у війнах і революціях 1914-1921 років [Текст] / А.Руккас, М.Ковальчук, А.Папакін, В.Лободаєв ; вступ. ст. К.Галушко; ред. О.О.Старова. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 352 с. : іл.

ЦМБ (1), МБ №3 (1), МБ №4 (1), МЮБ (1) •

Центральна рада та українізація в російській армії 1917-1918 роках • Війни з Радянською Росією та Білою армією 1917-1919 років • Повстанський рух в Україні 1918-1921 років • Війна ЗУНР і УНР проти Польщі 1918-1919 років


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/images.duckduckgo.com.jpg 63.3(4УКР)4
Русь "Після Русі". Між короною і булавою: Українські землі від королівства Русі до Війська Запорозького [Текст] / Ін-т історії України НАН України ; авт. кол. В.М.Горобець, М.М.Волощук, А.Г.Плахонін та ін. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 351 с. : іл. - (Історія без цензури).

ч/з ЦМБ (1), МЮБ (1)

Русь «після Русі». Між короною і булавою. Українські землі від королівства Русі до війська запорозького.
В даному томі:
• Русь у другій половині XI — першій половині XIII ст.
• Держава Романовичів
• Українські землі й Велике князівство Литовське
• Україна в складі Речі Посполитої


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/images.duckduckgo.com1.jpg 63.3(4УКР)4
Тіні згаданих предків. Від склавинів до русинів. Прадавня Україна, Русь і походження українців [Текст] / упоряд., передм. К.Галушко ; ред. В.Г.Євлахов; авт. кол.: М.Відейко та ін. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 352 с. : іл. - (Історія без цензури).

ч/з ЦМБ (1), МЮБ (1)

Тіні згаданих предків. Від склавинів до русинів. Прадавня Україна, Русь і походження українців.

В даному томі:

• Народи України у найдавнішу добу

• Україна в часи Великого переселення народів: у пошуках слов’ян

• Початки Русі та ранні етапи розвитку держави

• «Золота доба» Русі: від початку ХІ ст. до смерті Ярослава.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/39834_60824.jpg 63.3(4УКР- 4ПОЛ)615-622
Вятрович В. За лаштунками "Волині-43". Невідома польсько-українська війна [Текст] / Володимир Вятрович ; ред. О.М.Журенко. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 304 с.

ч/з ЦМБ (1), МБ №4 (1), МЮБ (1)

Слово «Волинь» для поляків стало символом вбивства, хоч більшість і їх, і українців почули про ці події вперше лише на початку 2000-х років. «Волинь-43» — не вигадка польської чи російської пропаганди, а реальна страшна історія загибелі тисяч поляків та українців. Та її межі значно ширші у часі та географії…


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/завантаження (3).jpg 63.3(4УКР)64я6
Капранови (брати) Мальована історія Незалежності України [Текст] / Брати Капранови ; худ. Ю.Журавель, О.Костенко, Ю.Васін, О.Коллар та ін. . - 5-те вид. - Київ : Гамазин, 2016. - 80 с. : іл. аб. ЦМБ (1), МДБ (1), МБ №3 (1), МБ №4 (1), МЮБ (1)

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/ca648fb3466a0f7264865222a9069d40.jpg63.3(4УКР)
Палій О. 25 перемог України [Текст] / Олександр Палій. - 3-є вид. - Київ : К.І.С., 2016. - 120 с.
ч/з ЦМБ (1)

Книга Олександра Палія "25 перемог України" популярно викладає історичні події, пов'язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. Перелічені в книзі факти визнані й підтверджені академічною наукою. Книга стане у пригоді студентам, викладачам, учням загальноосвітніх шкіл та всім, хто цікавиться вітчизняною історією.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/000060608.jpeg63.3(4УКР)47-523 Яневський Д. Проект "Україна". Відомі історії нашої держави: продовження. 1774-1914рр. [Текст] / Данило Яневський ; худ. О.Д.Кононученко. - Київ : Довженко Букс, 2016. - 285 с. : іл. ч/з ЦМБ (1), МЮб (1)

У новій книжці заслуженого журналіста України, доктора історичних наук Данила Яневського продовжується розповідь про події, що відбувалися на території сучасної України після її окупації Російською імперією та монархією Габсбургів у 1781—1914 роках. В основу цієї розповіді покладені узагальнені висновки білоруських, литовських, польських та українських науковців, які показали, що уніфікаційна політика російських окупантів була спрямована на знищення культурної, національної, релігійної, мовної ідентичності окупованих народів, тоді як на землях, які опинилися під австрійською владою, відбувався соціальний, економічний, політичний, культурний розвиток населення. Але завжди були вільні та небайдужі люди, які у різні часи намагалися зробити Україну «ідеальною» правовою державою для всіх народів, що її населяли.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/images.duckduckgo.com7.jpg63.3(4УКР)41-43 Яневський Д. Проект "Україна". Відомі історії нашої держави [Текст] / Данило Яневський ; худ. О.Д.Кононученко. - Харків : Фоліо, 2016. - 288 с.
ч/з ЦМБ (1), МДБ (1), МБ №3 (1), МБ №4 (1), МЮБ (1)

У новій книжці телеведучого, журналіста Hromadske.TV, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім — до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучас- ної України від Дніпра до Збруча. У книжці автор висловлює свій власний погляд на історію України і підкреслює, що історія Русі/України — це складова історії країн Центральної та Східної Європи.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/Kyyivskyy-pateryk-17-neprostykh-pytan-ukrayinskoyi-istoriyi.jpg63.3(4УКР) Авдієнко В. Київський патерик. 17 непростих питань української історії [Текст] / Віктор Авдієнко ; пер. з рос. О.А.Концевич; худож.-оформ. І.М.Алексеєва. - Харків : Орбіта, 2016. - 219 с. МЮБ (1)

Ким насправді були літописні поляни? Хто автор "Слова о полку Ігоревім"? Куди поділися хозари і звідки взялися козаки? Чи можна було уникнути татаро-монгольського ярма? Чи мала шанси Україна стати державою за Богдана Хмельницького і Михайла Грушевського? Про все це - і не тільки - докладно і захоплююче розповідає історик, журналіст, письменник Віктор Авдєєнко, висуваючи часом зовсім несподівані версії історичних фактів.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/NewRegionBook00000000129.jpg 63.3(4УКР)47-52 Проект Україна. Австрійська Галичина [Текст] / упоряд. і передм. М.Р.Литвина. - Харків : ЛА "Час читати", 2016. - 410 с. : іл. ч/з ЦМБ (1)

Ця книга — діалог істориків, географів, літературознавців, письменників і публіцистів про час і простір підавстрійської Галичини від кінця ХVIII ст. до Першої світової війни. У цей час у складі Австро-Угорської монархії Галичина стала одним із світових центpів видобутку «чорного золота». Така подорож в австрійську/підавстрійську Галичину дозволить краще зрозуміти трагедію і велич історії не лише цього краю, але й всієї України. України, яка завжди прагнула єднання, миру, господарського і культурно-освітнього поступу


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/kyiv.hist.arch-ua36.jpg63.3(4УКР) Київ. Історія. Архітектура. Традиції [Текст] / уклад. О.Друг, Ю.Ференцева. - Київ : Балтія-Друк, 2016. - 104 с. : іл. МЮБ (1)

Подарункове яскраве видання про Київ - спроба познайомити читача з внутрішнім життям міста, його багатою історією, давніми традиціями самоврядування, архітектурними символами. Книга, розрахована на широке коло читачів, рясніє величезною кількістю ілюстрацій, що представляють минуле і сьогодення полуторатисячолітнього Києва.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2017/470_1.jpg
Степовик, Дмитро. Церква і українське суспільство у ХІХ столітті (боротьба українських християн за свою самобутність у ХІХ ст.) [Текст] : нове вид / Дмитро Степовик ; ред. С.Чорна. - Київ : Дніпро, 2016. - 136 с. : іл. ч/з ЦМБ (1) 63.3(4УКР)

У книзі висвітлюється: стан і статус православя, греко - католицизму, римо - католицизму, протестантизму в Україні у ХІХст. у їх відношеннях до української національної духовності і культури. Розрахована на істриків Церкви, релігієзнаців, культурологів, та інших, хто цікавиться історією духовності та культури.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2018/46219_71359.jpg
Кідрук, Макс. Не озирайся і мовчи [Текст] : роман / Макс Кідрук. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 512 с. ЦМБ (1), МЮБ (1)

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся. Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити... просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2018/17747544_images_2033653224.jpg

Кідрук, Макс. Любов і піраньї [Текст] : роман / Макс Кідрук. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 288 с. ЦМБ (1)

Будь-хто у своєму житті тікав від проблем. Але мало хто робив це буквально, покинувши всі непорозуміння з коханою та вирушивши у подорож Бразилією! Цього разу в Макса вперше не було плану подорожі, заброньованих хостелів та квитків, а натомість була компанія київських «білих комірців», які вирішили, що зимова відпустка з фотополюванням на кайманів і піраній у Пантаналі більш екзотична, ніж пляжі Єгипту чи лижні траси Карпат. Тепер найбезлюдніша у світі та водночас сповнена життям волога савана щомиті насміхатиметься з офісної пихи та вражатиме горе-мандрівників зустрічами зі своїми екзотичними мешканцями. І нехай для когось покусаний піраньєю палець стане найбільшою пригодою у житті. Бо ще є ті, для кого пригода — це нові мандри й нове кохання!


/Files/images/nov_nadhodjennya/2018/38085_57248.jpg

Кідрук, Макс. Мексиканські хроніки [Текст] : роман / Макс Кідрук. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 256 с. МЮБ (1)

Книжка отримала другу премію на конкурсі «Коронація слова» та посіла друге місце в конкурсі «Найкраща українська книга» від журналу «Кореспондент». Роман про мандрівку відомого українського письменника й журналіста Макса Кідрука присвячений його першій подорожі Мексикою від західного до східного узбережжя, яку він здійснив ще аспірантом і яка змінила все його життя. Відлітаючи наодинці до країни своїх дитячих мрій, він навіть не міг передбачити, що тисячі кілометрів, подолані ним, настільки зменшать відстань між незнайомими людьми з різних місць планети, а подорож подарує не тільки море веселих спогадів і яскравих пригод, а й нових друзів.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2018/38084_57249.jpg Кідрук, Макс. Подорож на Пуп Землі [Текст] : роман / Макс Кідрук. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 368 с. ЦМБ (1)

Чи не кожний хлопчик у дитинстві мріяв стати мандрівником... Але щоб здійснити цю мрію в дорослому житті, треба багато рішучості й трохи авантюризму. Двоє друзів вирушають у мандрівку країною давніх інків, долаючи справжні небезпеки і втрапляючи у веселі пригоди, щоб дістатися до острова Пасхи — маленького шматка суходолу посеред Тихого океану, Пупа Землі, який упродовж тисячоліть охороняють кам’яні велетні моаї і який дуже нагадує людство в мініатюрі...


/Files/images/nov_nadhodjennya/2018/efbb8260d9f1af9c5149966c646957d2.jpg

Талан, Світлана. Спокута [Текст] : роман / Світлана Талан ; ред. С.М.Гук. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 304 с. ЦМБ (2), МБ №3 (1), МБ №4 (1), МЮБ (2)

Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та незгод? Як їх долати? Як витримати баланс і пережити негаразди? Ця книга — про найдорожчих, про найрідніших, про найближчих — сім’ю. Вчинки наших батьків і дідів мають безпосередній вплив на наше сьогоднішнє життя. Часто діти несуть хрест заміть своїх батьків і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних. Книга про сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надію на краще майбутнє і силу любові.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2018/rakurs_500.jpg

Талан, Світлана. Ракурс [Текст] : роман / Світлана Талан ; ред. Л.М.Шуст. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 320 с. ЦМБ (2), МБ №3 (2), МБ №4 (1), МЮБ (1)

Роман про різні, але однаково переділені війною долі українців! Такі різні, але рівні перед війною, перед лихом герої однаково намагаються випросити у долі ще трохи щасливого життя. Якщо не для себе, то для наступних поколінь. Ця книга — про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії та втрати, про боротьбу й силу волі, про помилки, вічне шукання істини і непереборне бажання жити далі. Східна Україна, 2014 рік. Активістка Еліна не залишає Луганськ, вона виконує розвідувальні завдання. Але вона потрапляє під підозру… Євген — прибічник ЛНР. Він щиро підтримував ту сторону і пішов воювати. Але він побачив правду…


/Files/images/nov_nadhodjennya/2018/kupelia-801434.800x800w.jpeg

Талан, Світлана. Купеля [Текст] : збірка / Світлана Талан ; гол. ред. С.С.Скляр. - Харків : КК "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 240 с. МБ №4 (1)

2004 рік. Вони познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами — і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання! ...Софійка відчувала біду, тому благала свого коханого Сашка не їхати у чергове відрядження. Із лагідною посмішкою він сказав, що повернеться за кілька тижнів, однак цього не сталося… Дівчина у відчаї! Від рідних хлопця Софійка дізнається, що трапилося нещастя і її Сашко потрапив до лікарні. Однак, побачивши його, вона розуміє: усе набагато страшніше. Коханий не впізнає її! Та це лише початок цієї надзвичайної історії кохання... Також до книжки увійшли кращі оповідання автора, серед яких «Запізніле зізнання», «Новий міст», «Співбесідник за викликом», «Однокласник» та ін.


/Files/images/nov_nadhodjennya/2018/Безымянный.png
Сучасні українські книги які варто прочитати. Анотований інформаційний список літератури.
Натисни на зображення для перегляду.
Кiлькiсть переглядiв: 663

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.