ІСТОРИЧНА ТА СТАТИСТИЧНА ДОВІДКА ПРО МІСТО НЕТІШИН ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Перша згадка про Нетішин надійшла до нас із запису в реєстрі про збір податків в селах Луцького повіту ( до складу якого входило село Нетішин ) датованого 1577 роком. Означений реєстр було подано в книзі польського історика Олександра Яблоновського “Польща 16 століття під поглядом географічно-статистичним” (том 8 “Землі Руські. Волинь і Поділля” із серії “Джерела історичні”, том19, Варшава 1889 рік)Відлік сьогодення міста розпочався з моменту будівництва Хмельницької АЕС.
З початком будівництва ХАЕС статус Нетішина неодноразово змінювався. Указом Президента Верховної Ради УРСР від 05.05.81 року село Нетішин стало селищем міського типу. Згодом, відповідно до Указу Президента Верховної Ради УРСР від 21.08.84 року №34 було утворено нове місто – Нетішин (на той час районного підпорядкування).Будувалась Хмельницька АЕС, росло і розвивалось місто. До 1992 року кількість населення міста зросла від 2 тис. чол.. до 33 тис. чол.Чисельність жителів м.Нетішин зрівнялась з чисельністю жителів районного центру – м.Славути.
Місто сформувалось як економічний і соціальний центр.Постановою Верховної Ради України від 21.10.93 року № 3539-XII місту було надано статус міста обласного підпорядкування.Територіально м.Нетішин знаходиться на межі Хмельницької та Рівненської областей на відстані 15 км від колишнього районного центру м.Славути, за 133 км від обласного центру – м.Хмельницького.Відстань до найближчої залізничної станції Кривин – 5,5 км.Склад населення міста формувався в основному із сімей працівників, зайнятих на будівництві, експлуатації та ремонті Хмельницької АЕС, в закладах медицини, освіти, а також у сфері обслуговування.

Кiлькiсть переглядiв: 2083

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.