/Files/images/vidatn_dyachi_msta/Лелях.jpgЛелях Світлана Мефодіївна, скульптор, художник, дизайнер. Народилася 8 березня 1950 р. с. Лисиче Славутського району. У 1967 році після закінчення місцевої школи вступає до Хмельницького культосвітнього училища на музичне відділення по класу акордеона, та після автомобільної аварії змушена залишити навчання. У 1968 році виїхала в Крим. Була директором Будинку культури села Ново-Олександрівського. Заочно навчається у Московському народному університеті ім. Крупської. У 1976 році від'їжджає у Казахстан. Виконує тематичні композиції, оформляє фасади будівель, проектує і оформляє центральні площі, пам’ятники. Здійснила тематичне оформлення шкіл, книжки «Чьи башмачки?» - автор Ніна Михайлівна Павлова, а також казок «Петушок - золотой гребешок», «Лиса и заяц», «Репка», «Айболит», «Бармалей» та ін. У 1990 році переїздить до Нетішина. Пише ряд віршів, опублікованих на шпальтах Рівненської обласної газети «Вільне слово», газети «Энергостроитель». У 1995 році оформила книги місцевих авторів В.Гусарова «Средоточие» та Г.Митюк "Мить натхнення». В жовтні 1999 р. спорудила на власні кошти пам'ятник репресованим односельцям у Лисичому, у 2000-му - барельєфи загиблим односельцям, у 2001 - меморіальні дошки землякам С.Козаку та В.Семеновському у Старому Кривині, у 2002 - пам'ятник воякам УПА у Стриганах, 2003 - Герою Радянського Союзу С.І.Дикалову, воїнам-афганцям с.Улашанівка, 2004 - Лесі Українці у Славуті, меморіал у Моршині.

Переможниця Всеукраїнського творчого конкурсу „Українська Мадонна”

Переможниця Міжнародного рейтингу „Золота Фортуна” у номінації „За вагомий внесок у справу розбудови України”(2006р.)

2016 р. - Лауреат літературно - мистецької премії ім. Лесі Українки.


/Files/images/vidatn_dyachi_msta/Чумаков.jpg Чумаков Сергій Леонідович, заслужений художник України (2003р.). Народився 27 жовтня 1937 року. Навчався скульптурі в художніх студіях при заводських клубах. З 1968 р. почав виконувати професійні скульптурні роботи в ЖСК „Художник”, працював у реставраційних майстернях Охорони пам’ятників, майстерні Міністерства культури УРСР. Карбував скульптуру за моделями таких майстрів як: І Кавалерідзе, В.Бородай, О.Олійник, О.Ковальов, Ф.Коцюбинський, Ю.Сінкевич, М.Грицюк, А.Фуженко, В.Міненко, В.Швецов, Б.Микитенко та ін. Перші скульптурні роботи з’явилися в 70-х роках: паркова скульптура, пам’ятники, скульптурні портрети. Шість скульптур виставлялися у США в салоні „Нью-Йорк-Арт”. Провідний художник Острозької Академії. Виконував роботи для Острозького історико-культурного заповідника, створив пам'ятник князям Острозьким у Острозі та галерею скульптурних портретів видатних митців Острозької Академії, меморіальну дошку В.Чорноволу у Нетішині.

Лауреат премії ім. Миколи Максися. Мешкає у Нетішині. Має урядові нагороди та відзнаки.


/Files/images/yakubovitc252454.jpg Якубович Михайло Георгієвич Народився 17 березня 1949 р. у Білорусії - художник, Соросовський стипендіат 1995-96 року, викладач фізики у ЗОШ №2. Закінчив фізико-математичне відділення Білоруського університету. З 1980 року живе у Нетішині. Автор багатьох живописних полотен. Мав персональні виставки у Острозькій академії (грудень 1995 року), Нетішинській галереї „Арт-пласт”, місцевій художній школі, брав участь у міжнародних виставках у Франції, Німеччині, Росії. Помер 2014 році.


Кiлькiсть переглядiв: 472

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.