Муніципальний духовий оркестр

/Files/images/kultura/P8230111.JPG /Files/images/kultura/P8240132.JPG

1 квітня 1994 року за ініціативи тодішнього завідуючого відділом культури А.Сиваківського при відділі культури створено духовий оркестр. Постановою колегії обласного управління культури від 19.10.1994 року №20 оркестру присвоєно звання “Народний самодіяльний”.
Перший керівник та диригент оркестру Буріченко Микола Миколайович. З 1996 року керівник і диригент – Георгій Лисий, колишній військовий музикант.

Духовий оркестр постійно радує жителів нашого міста своїм мистецтвом. Колектив завоював свою публіку, коло своїх слухачів, любителів та шанувальників духової музики. Оркестр – постійний учасник масових заходів, що проводяться відділом культури, відділом освіти, АТ УБ ХАЕС, дирекцією ХАЕС, Палацом культури, підприємствами та установами міста. Це День Перемоги, День захисту дітей, День Незалежності України, шкільні лінійки, випускні вечори та ін.

Вже стали доброю традицією звітні концерти артистів духового оркестру перед жителями міста.
Духовий оркестр плідно і творчо працює над відродженням творів на українську тематику:
- в плані урочистої музики широко використовуються марші українських композиторів, старовинні запорізькі марші та ін.;
- в концертному плані оркестром відроджені і постійно виконуються твори крупної і середньої форми на теми українських народних пісень, пісень січових стрільців, гуцульських мелодій і т.д.;
- створено нову пісенну фантазію “Червона рута” , до якої ввійшли твори В. Івасюка, П. Поклада, О. Злотника.

За підсумками Всеукраїнського огляду народної творчості оркестр відзначено як один із найкращих в області.
Муніципальний оркестр завжди у пошуках нового, репертуар широкий та різноманітний, постійно оновлюється, удосконалюються творчі навички та техніка виконання. Репертуар оркестру налічує більше 120 творів різного характеру. Разом з тим, його доповнюють і репертуари солістів, які протягом року стали учасниками близько 35 концертних програм, присвячених державним, професійним, народним святам та ювілеям для різних категорій населення міста. У виконанні оркестру звучать твори вітчизняних і зарубіжних композиторів, класична, народна та сучасна естрадна музика .

За майже 20 років своєї діяльності духовий оркестр зробив вагомий внесок у розвиток культурного життя міста, постійно виконуючи такі основні функції: суспільно-церемоніальну, яка виражається в урочистих, цивільних церемоніях, народних святах, мітингах, демонстраціях, покладаннях квітів до пам’ятників і т.д.; культурно-просвітницьку, яка включає активну концертну діяльність, виступи на відкритих концертних майданчиках, вечорах відпочинку, фестивалях, конкурсах.

Муніципальний духовий оркестр є постійним учасником обласних та регіональних фестивалів духової музики. Входить у п’ятірку кращих колективів області.

Музичний репертуар духового оркестру, який налічує більше 120 творів різного характеру, поповнився новими творами композиторів класиків та сучасних авторів . Серед них: М.В. Лисенко "Боже великий, єдиний"; Ф. Гендель "Пассакалія"; Ш. Гуно, балетна музика з опери "Фауст"; К. Данькевич, марш "Богдан Хмельницький"; Ш. Чіхрадзе "Стрілецька фантазія"; В. Матвійчук "Ватра" (для сопілки з оркестром); А. Хачатурян, "Гопак" з балету "Гаяне"; Ю. Кв’ятковський "Галоп"; М. Безушкевич "Вечір з ковбоєм"; Муз. Андрухова , сл. О.Богачука "Звели нас очі"; Д. Акімов ."Офіцери"; Ю. Гуляєв. «Пісня про полковий оркестр» та інші.

Високу виконавську майстерність продемонструють солісти оркестру: Борінов В., Козачок І., Кулик А., Гринькова О., Бродовський Р. та наймолодший учасник колективу, учень міської школи мистецтв, Ярослав Ларчіков.

Кiлькiсть переглядiв: 799

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.