МИСТЕЦЬКА ГАЛЕРЕЯ “Арт-ПЛАСТ”

У складі міського краєзнавчого музею м. Нетішина як окремий підрозділ здійснює свою діяльність мистецька галерея "Арт-ПЛАСТ". Цей заклад уже давно став провідним осередком культурного життя міста, задовольняючи потребу його мешканців в спілкуванні з прекрасним світом мистецтва.

Мистецька галерея розпочала своє творче життя 30 вересня 1997 року як підрозділ краєзнавчого центру-музею для здійснення виставкової діяльності з ініціативи директора центру Г.Й. Фурманчук та за активної підтримки І.В. Гладуняка, на той час міського голови. З цією метою центру-музею було передане приміщення за адресою проспект Незалежності 18, де мистецька галерея знаходиться дотепер.

Після перепрофілювання у 2000 році центру-музею в міський краєзнавчий музей мистецька галерея "Арт-ПЛАСТ" продовжила свою діяльність у його складі. За роки існування в галереї було організовано багато виставок, проведено численну кількість цікавих зустрічей та різноманітних заходів. Щороку мистецька галерея презентує мешканцям міста більше 10 різнопланових виставок. Велика увага приділяється також популяризації творчості місцевих художників. В стінах галереї вже побували тисячі відвідувачів.

Першою виставкою, яка експонувалась у залі галереї, була виставка художника із Хмельницького Едварда Міляра. В тісній співпраці з обласними закладами культури було організовано виставки батіку з фондів обласного художнього музею, виставку гобеленів Богдана Губаля. Жителі міста мали змогу побачити полотна подружжя з Хмельницького Ігоря та Олени Скорупських, флористичну виставку картин "Життя квітів", символічний живопис заслуженого художника України Миколи Мазура, спіймані миттєвості життя на фотографіях Олександра Соленцова.

Справжнім подарунком для поціновувачів прекрасного стала знайомство в стінах галереї з живописом всесвітньо відомої художниці, лауреата Шевченківської премії Марії Приймаченко. З традиціями російської школи іконопису відвідувачів галереї познайомила унікальна виставка російської хатньої ікони ХІХ-ХХ ст. "Врятовано для України" з фондів музею Волинської ікони.

Використання досягненнь в галузі новітніх технологій дають змогу мешканцям міста "відвідувати" різні музеї світу. Культурно-просвітницький центр "Світанкова Зоря" постійно презентує в стінах галереї виставки комп'ютерних копій картин, що зберігаються в найвідоміших музеях світу, наближаючи досягнення світової культури до кожного відвідувача мистецької галереї. Зокрема, нетішинці мали змогу переглянути виставки картин Миколи та Святослава Реріхів, "побувати" в Державному Ермітажі, оцінити фрески та картини епохи Відродження, познайомитись з мистецтвом французького імпресіонізму на виставці Клода Моне.

Мистецька галерея "Арт-ПЛАСТ" також зберігає та популяризує власну, національну культуру, звичаї та традиції, організовуючи виставки з краєзнавчою тематикою, які нагадують відвідувачам про коріння та витоки українського народу, про його обдарованих людей, їх мистецьку душу та працьовиті руки. Окремі виставки знайомлять жителів та гостей Нетішина з діяльність Хмельницької АЕС та організацій міста.

Двері мистецької галереї завжди гостинно відчинені для тих, хто небайдужий до світу прекрасного.

пр-т Незалежності, 18 (гурт. 220)
м. Нетішин, 30100
тел. (03848) 3-45-10

РОЗПОРЯДОК РОБОТИ:

вівторок-неділя з 8.00 до 18.00
обідня перерва з 12.00 до 13.00
субота, понеділок - вихідні дні

Кiлькiсть переглядiв: 709

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.