ЛІТЕРАТУРНЕ ОБ'ЄДНАННЯ "НАТХНЕННЯ"

Я ловлю натхнення кожну мить,
бо дозріла думка тяготить.
Коли серце сповниться думками,
я обвінчую слова рядками.
І тоді – полегшення раптове,
і з душі тягар спада і втома.
Відчуваю: можна жити далі,
радощі сприймати і печалі...

Г.Митюк

Людина здавна шукає натхнення з різних джерел. Ними може бути поезія, музика, хобі чи просто розмова з друзями. Поети не мислять свого життя без рим, метафор та віршів - „О слово, що без тебе Я...?” Поезія – це щось більше, аніж спосіб пізнання, поезія – це, передусім, спосіб життя та невід’ємна частка людської особистості.

З поетичної жаги, жаги духовної і з волі поезії божественна іскра живе в людському кремінні і народжується новими книгами та поетичними збірками.

Пошук нових ідей у сфері духовного становлення спонукав бібліотечних працівників створити читацьке об’єднання, якому майже 15 років назад гостинно відчинила двері центральна міська бібліотека. Яскраве літературне сузір’я нетішинських талантів об’єдналося за покликом душі під назвою “Натхнення,” яке осяває небосхил нашого рідного міста цікавими особистостями, їхніми поетичними та прозовими творами, піснями та гарними подіями.

„Натхнення” згуртувало людей, закоханих у поезію, та стало своєрідним осередком творчого спілкування для всіх, кому не байдуже поетичне слово та об’єднало любителів поезії , обдаровану молодь з метою спілкування , обміну цікавою інформацією з питань літератури, знайомства членів студії і жителів міста з новими творами та публікаціями поетів і письменників міста. У ньому регулярно проходять літературні вечори, засідання, зустрічі з поетами та письменниками, проводяться презентації книг. Учасники літературного об’єднання допомагають у проведенні змістовного відпочинку наших користувачів, проводять знайомства з цікавими людьми, допомагають у виявленні та підтримці юних талантів.

Назва об’єднання походить від збірки „Мить натхнення”, автор якої місцева поетеса Ганна Митюк. Презентація цієї книги відбулася у центральній міській бібліотеці 22 лютого 2000 року.

Поетичне слово і музичні твори - це гармонія почуттів та багатої людської душі, тому на святах поезії часто звучать авторські пісні на вірші місцевих поетів, які дарують аматори художньої самодіяльності. Частими гостями об’єднання є учасники клубу „Чарівниця”, що діє при міській бібліотеці №3 та об’єднує закоханих у пісню.

Мета літературного об’єднання - створення сприятливих умов для всіх читачів, можливість для самовираження , реалізації духовного та інтелектуального потенціалу, а також захист своїх інтелектуальних прав та інтересів. Членом об’єднання може бути кожен, хто любить віршоване слово, кого цікавлять проблеми творчих людей міста і хто є читачем бібліотеки.

Члени об'єднання:

Гусаров Віктор Павлович

Керівник об’єднання, редактор місцевої газети “Перспектива”. Не лише поет, автор і виконавець бардівськіх пісень, а й перекладач, краєзнавець, член Спілки журналістів України, переможець Всеукраїнського конкурсу журналістів, що працюють у галузі висвітлення проблем ядерної енергетики, Почесний працівник Хмельницької АЕС. Віктор Павлович автор книг “Від Поділля до Добруджі” (1977р), “Средоточие” (1995р.), “Енергія єднання” (2004р), "Весна прийде по улице Высоцкого" (2014р.) Лауреат обласної премії ім. Ю.Сіцінського в галузі історико - краєзнавчої роботи, збереження історико - культурної спадщини.

Кожен, певно, грішив – не віршами, так прозою.

Це потреба душі, що не вкрилась корозією.

Ця потреба творить від Христа успадкована,

Звідти, з неба, згори – з Першослова!

Митюк Ганна Олександрівна

Секретар “Натхнення”. Для неї поезія – це стан душі, а в Ганни Олександрівни вона лагідна, щира, лірично-оптимістична та пісенна. За фахом Ганна - вчитель , за покликанням - поет. І все життя її супроводжує поезія , яка допомагає жити , передавати свої емоції та почуття . Ганна Митюк – автор збірки поезій “Мить натхнення” (1999р), збірки віршів для дітей “Математика у лісовій школі” (2004р)“Струни душі” (2008р),"На долоні світу" (2017р.) . Друкувалась у колективних збірниках “Обереги рідної землі” (2007р), "Нетішинських талантів дивоцвіт" (2007, 2008 рр.), "Енциклопедія сучасної літератури"(2016р.), "Крила" (2017р.). Її вірші знані на теренах місцевої, районної та обласної преси.

Хай буде все як сталося. Дарма

Шукати в інших далях ті дороги.

Я ними вже давно пройшла сама,

Хоч падала, - підводилась на ноги.

Я хочу все спокутувать сама.

Хай не впаде на дітей чи онуків

Мій гріх. Мої промовлені слова, -

Нехай сама терплю за них я муки...

...Я хочу все спокутувать сама...

Руцький Микола Миколайович

Творча людина , громадсько-політичний діяч нашого краю. Він є одним з лідерів і засновників „Народного руху” на Славутчині, його твори друкувались у багатьох часописах нашого краю та всієї України. Вийшли з друку близько десятка його книг, серед яких збірка поезій “Куди ідеш” (1990р), “Музика одного серця” (1992р), “На переломі” (1993р), документальна повість “Коли ви вмирали , вам дзвони не грали” (1994р), документально – історичний роман “Голгофа” (1996р), збірка поезій і прози “Система” (1998р), повість “Вертеп смерті” (2003р), "Вони виборювали волю України" (2009 р.), "Котел. З Гурбів до Славути. 1944 рік" ( 2011р.). Микола Миколайович Член Асоціації українських письменників, лауреат Хмельницької обласної премії ім. Я.Гальчевського “За подвижництво у державотворенні”.

Якщо, моя ненько, в нелегкій дорозі

Я раптом впаду і загину,

Мені на могилі при отчім порозі

Посадиш червону калину.

То буде нам пісня, то буде нам слава,

То буде нам пам’ять нетлінна,

Не знищить нас більше неволя іржава,

Не станем на рабські коліна.

Фединчук Богдан Миколайович

Особистість, поет, журналіст. Працює у відділі зв'язків з громадськістю Нетішинської міської ради. У 2005 році вийшла перша його поетична збірка “Діти місячного світла”, у 2015 "Люстрація любов"ю". Поезія Богдана Фединчука – це інтимна лірика, яка захоплює своєю щирістю, у ній бурхлива повінь чоловічих почуттів зливається з ніжною красою Жінки. Все прекрасне в світі створено любов’ю в ім’я добра. З давніх-давен жінки надихали митців до творчості, запалювали в чоловічих серцях вогонь пристрасті та поетичного натхнення. Читач не може не помітити мелодійності віршів, які наче народилися стати піснями. Це не випадково, адже автор грає на гітарі і пише музику на власні тексти.

Сміятись вдень і плакати вночі.

Йти навмання, як часом йдуть на постріл.

Губити нерви, начебто ключі,

Палити серце так, як палять простір.

І пити, пити чашу без кінця.

Уже, як є. Ми назавжди не квити.

Нехай, нехай. Бо варта чаша ця

Того, що зветься в Господа – «любити»!

Ковальчук Віра Іванівна

Людина щирої вдачі, непосидюча, закохана у природу , Україну , берегиня великої і дружньої родини , мати трьох дітей. Віра плекає віру у свій поетичний дар , і реалізовує себе у віршах інтимної та громадської тематики. З-під її пера з’явилось багато ніжних, ліричних , глибоких пісень. Вірші Віри Ковальчук – мелодійні, прості і зрозумілі. Вони щирі і задушевні, звернені до серця кожного, хто їх читає. Можна сказати, що творчість поетеси є поезією самого життя. У 2007 вийшла збірка поезій "Калиновий рай".

Немов молитву, я читаю вірші,

Моє життя та мій щоденний біль.

Про те, що посміхаюся все рідше,

І все ж чекаю щастя звідусіль.

Немов молитву, я читаю вірші.

Моє життя коротке на папері.

Нема просвітку. Усе більше й більше

Переді мною прочиняє доля двері.

Лелях Світлана Мефодіївна

Особистість, скульптор, поетеса. Автор ряду меморіальних дошок та пам’ятників на Хмельниччині і за її межами. Поблікується на шпальтах Рівненської обласної газети “Вільне слово” та місцевих газетах. У 2004 році – переможниця п’ятого Всеукраїнського творчого конкурсу “Українська Мадонна”, а також міжнародного рейтингу “Золота Фортуна” у номінації “За вагомий внесок у справу розбудови України “ (2006р). У 2007 році видано книгу С.Лелях “На зболених крилах любові.” У ній зібраний і систематизований матеріал не лише про життя та працю автора, а й про історичне минуле нашого краю, інформація про сьогодення міста. Не обминає Світлана Мефодіївна і громадського життя нашого міста, духовні надбання жителів та культурно-мистецькі досягнення.

Напевно, Лель складав свої пісні,

Вдивляючись в яскраві акварелі,

З надією, що раптом навесні,

Народиться митець Світлана Лелях

В.Гусаров

Радиця Микола Миколайович

Директор Нетішинського відокремленого підрозділу колективного сільськогосподарського підприємства «Тепличний комбінат».

Вірші пише зі шкільних років. Перші публікації вийшли у 1973 році в місцевій пресі. Вірші публікувалися в міській газеті «Нетішинський вісник», славутській районній газеті «Трудівник Полісся», всеукраїнській газеті «Гарний настрій», а також у квартальнику «Буковинський журнал». У 2015 році поезія Миколи Радиці була надрукована у колективній збірці поезії, прози та пісень «Я серцем ненароком відболю», в літературно-художньому виданні «Самоцвіти України», презентація якої відбулась у Новоград - Волинському музеї Лесі Українки, збірці інтимної лірики «Трояндовий попіл».

Микола Миколайович продовжує працювати та віддаватися літературному слову наповно. Він пише: «Моя поезія - це безмежна річка, в якій злилися любов, біль, надії, душевні переживання та тонке відчуття природи».

Перша поетична книга «На кресалах життя» (2016)

Прохорчук Ольга Петрівна

Автор поетичної збірки “Привези мені сонця” (2014). Член Національної спілки письменників України з 2014 р.

Лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка (2014). Лауреат літературної премії ім. Михайла Дубова (2014). Дипломант Міжнародної слов"янської премії (2016).

Кiлькiсть переглядiв: 1484

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.